Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Sąd uznał wójta Bań Mazurskich za kłamcę lustracyjnego

2013-04-04 10:15:22 (ost. akt: 2013-04-04 10:21:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Świtkiewicz


Sąd Okręgowy w Białymstoku orzekł, że wójt Bań Mazurskich, Ryszard Bogusz złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, i uznany został tym samym za tzw. kłamcę lustracyjnego. Jest to wyrok w pierwszej instancji. Sam zainteresowany zapowiada złożenie apelacji.

Białostocki Sąd Okręgowy zawyrokował, że Ryszard Bogusz, w roku 2007, w swoim oświadczeniu lustracyjnym zataił fakt pracy dla potrzeb zwiadu Wojsk Ochrony Pogranicza.

Zwiad WOP-u (poprzednika obecnej Straży Granicznej) uznawany jest w ustawie lustracyjnej za służbę będącą organem bezpieczeństwa państwa.


— Sąd Okręgowy to pierwsza instancja. Zamierzam oczywiście odwoływać się od tego werdyktu do Sądu Apelacyjnego — powiedział nam we wtorek Ryszard Bogusz.


Uznając wójta Bań Mazurskich za "kłamcę lustracyjnego", sąd orzekł wobec niego 4-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Gdyby sam zainteresowany nie złożył apelacji, a wyrok by się uprawomocnił, Ryszard Bogusz musiałby ustąpić z zajmowanego stanowiska.

Przypomnijmy, że i poprzedni wójt Bań Mazurskich uznany został, 3 lata temu, za osobę, która zataiła fakt współpracy ze zwiadem Wojsk Ochrony Pogranicza. Podobne problemy (również w związku ze służbą w szeregach WOP) miał także ostatnio wójt gminy Dubeninki. Jednak, w jego przypadku, sąd, prawomocnym wyrokiem, orzekł, że zarzuty biura lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej były bezpodstawne.

Zbyszek Świtkiewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bizon #1095103 | 80.50.*.* 25 maj 2013 15:06

  Silna władza i prawdziwe elity prawdy sie nie boją, wiedzą iż prawda jest oczyszczająca pozwalając na pozbycie sie "zgniłych" członków. Silna władza i silne elity same dążą do poznania prawdy, tak jak choćby w Niemczech gdzie nikt nie miał wątpliwości że lustracja przeprowadzona być musi. Silne państwo nie zostanie zbudowane na słabych ludziach dla kariery potrafiących donosić na kolegów, rodzinę-to zresztą dla każdego jest oczywista oczywistość....Tak samo oczywiste było iż prezydent Wulff musi odejść, miał wszak podejrzane kontakty z biznesem co może wpływać na sprawowanie przez niego urzędu. W tym samym czasie w POlsce w przeddzień zeznań ginie główny świadek "afery marszałkowskiej" i nie dość że dla "rozumnych" nic sie nie stało to nawet posługują sie oni kłamstwem by zatuszować sprawę...twierdząc iz przecież zeznania juz złożył... Tu dochodzimy do sedna sytuacji w naszym kraju. Gdyby nasz kraj był rządzony przez silną władzę i prawdziwe elity sprawa takiego "nagłego zgonu" była by tematem numer jeden przez wiel dni aż do całkowitego wyjaśnienia. W silnym państwie polityk ma być przezroczysty, jeśli cos sie do niego "przykleja" należy go odsunąć ponieważ ciąży państwu. U nas jednak miast prawdy "elity" i rządzący zawsze wybierają kłamstwo. Mozna by żec III RP na kłamstwie stoi i tylko ono ją łączy... Kłamstwo służy "elitom" i rządzącym naszym krajem juz od dawna, od dawna legitymizowali oni swą władzę kłamstwami. Zaczęło sie od Powstania Warszawskiego które az do 2005r. było tylko głupie, szkodliwe. Następni w kolejce byli żołnierze wyklęci-oni zaś byli karłami reakcji, faszystami, mordercami. Władza i elity musiały tak postępować, były słabe większość społeczeństwa była przeciw nim-każdy uczesatnik powstania, czy żołnierz wyklęty mógł potencjalnie zagrozić władzy. Ta bez wsparcia wielkiego brata została by zmieciona, władza wiedziała że tamci maja racji to po ich stronie stoi prawda-czego jednak nei robi sie dla kariery, pieniędzy. Wynikiem tej słabości było plucie na bohaterów własnego kraju, walczących i marzących o silnej Polsce bez wielkich braci.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. c.d. #1095102 | 80.50.*.* 25 maj 2013 15:06

  Z tego też powodu obecna władza i "elita" posługuje się kłamstwem, stąd paniczny lęk na dźwięk słowa lustracja, stąd kłamstwo kryjące przeszłość tw. Bolka, stąd też plucie i setki kłamstw dotyczących katastrofy smoleńskiej.. Władza i "elita" wiedzą iz są słabe, wiedzą że prawda by je zdmuchnęła w jednej sekundzie.W wyniku lustracji szeregi "elity" skurczyły by sie znacznie, w zasadzie "elita" by zniknęła, tw. Bolek stał by sie zwykłym bolkiem, małym zakłmanym człowieczkiem. Poznanie prawdy o Smoleńsku prowadziło by do przymusowego zejścia ze sceny wszystkich organizatorów tej podróży św. pamięci prezydenta. W wyniku tego otrzymalibyśy zupełnie inną władzę oraz elitę byłaby ona krańcowo różna od obecnej, musiała by taka być by stać się elitą, poodbnie jak wcześniejsza "wyklęta" nie chciała by Polski klękajacej przez "ruskimi", ani przez tymi z Berlina. Oni by chcieli Polski silnej patrzącej tylko na swój interes , dbającej o swój rozwój..... To właśnie dlatego musmy ciagle wysłuchiwać o pijanym Błasiku, naciskach, prezydencie samobójcy, pilotak nieukach....Władza i "elity" muszą się bronic przed prawdą, ona ich zmiecie.....stąd mamy niezmienne autorytety w mediach od urbana przez kiszczaka po jaruzelskiego, dukaczewskiego. Sztafeta kłamstwa musi biec, bez kłamstwa ich nie ma... Słaba władza i "elity" muszą pluć na zmarłych, muszą chronić się za kłamstwem......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ziomek #1047973 | 46.77.*.* 8 kwi 2013 16:19

  mamy pecha do WÓJTÓW :) Z tego wynika, że najuczciwszym był MILUSKI -powinien teraz startować!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. POLAK #1043412 | 83.9.*.* 4 kwi 2013 13:09

  SAME SMIECIE!!!!ZYGAC SIE CHCE,,,,,trofiejny samorzad!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages