Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ponownie w Baniach Mazurskich celebrowano powiatowe święto plonów

2013-09-01 11:48:03 (ost. akt: 2013-09-02 13:52:52)
Jak na gospodarzy regionu przystało, starosta Ciołek i wójt Bogusz objechali cały stadion konną bryczką.

Jak na gospodarzy regionu przystało, starosta Ciołek i wójt Bogusz objechali cały stadion konną bryczką.

Autor zdjęcia: Zbigniew Świtkiewicz

Zaczęło się od nabożeństwa, odprawianego przez proboszczów z trzech gołdapskich gmin, w tym także proboszcza parafii grecko-katolickiej. A potem było już tylko biesiadnie, muzycznie i smakowicie. Na stadionie w Baniach Mazurskich 31 sierpnia bawiono się podczas święta plonów.

Bochen chleba z tegorocznych zbiorów odebrali gospodarze regionu: starosta Andrzej Ciołek i wójt gminy Banie Mazurskie Ryszard Bogusz. W uroczystości brali także udział m. in. wojewoda Marian Podziewski, wicemarszałek Jarosław Słoma, poseł Tadeusz Iwiński z SLD oraz radni gminni i powiatowi.W najbardziej prestiżowym konkursie - na najpiękniejszy wieniec dożynkowy - wygrało sołectwo Grabowo, przed Żytkiejmami i Kozakami. Zaś jako sołectwo najpiękniej zaprezentowały się Kozaki, przed Żytkiejmami i Dubeninkami.Najlepszy chleb, zdaniem komisji konkursowej, upiekł Krzysztof Buza z Dubeninek, ale niemal równie smaczny i zdrowy był produkt Zdzisława Orłowskiego z Żytkiejm oraz Krystyny Sadowskiej z Grabowa.Pani Krystynie przyznano ponadto tytuł "Supersołtysa".Atrakcji było co niemiara. Na stadionie wylądował w pewnym momencie motolotniarz, nieco wcześniej zaś publiczności zaprezentowali się... jaćwiescy wojowie. Swoje ryczące maszyny prezentowali natomiast członkowie klanu "Ukrainian Bikers".Rzucano ponadto (starano się jak najdalej) chomątem, beretem, gumofilcami... Publiczność rozbawił też do łez konkurs, polegający na wbijaniu gwoździa w pieniek. Wcześniej jednak uczestnicy musieli wypić "karniaka", obiec kilkakrotnie krzesło i dopiero przystąpić do zabawy. Niektórzy mieli niejakie problemy z utrzymaniem równowagi...Na zakończenie starosta podziękował serdecznie gminie Banie Mazurskie za podjęcie się, po raz kolejny zresztą, zorganizowania powiatowego święta plonów. Przypomnijmy, że wczesną wiosną złożył on taką propozycję gminie Dubeninki. Miejscowi radni jednak odmówili, gdy wójt Ryszard Zieliński poinformował ich, że przeprowadzenie takiej imprezy kosztować będzie gminny budżet kilkanaście tysięcy złotych...Zbigniew Świtkiewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z drugiej wioski #1258308 | 83.9.*.* 30 lis 2013 21:07

  to u was taka sama władza jak u nas?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zainteresowany #1190299 | 5.185.*.* 4 wrz 2013 18:14

  Pisałem wcześniej,że czas na emerutyrkę pewnym wojskowym..dlugo nie czekałem...Wójt Bań Mazurskich-kłamcą lustracyjnym.Czyli koniec samorządowania!Brawo!Czas na zmiany! A jak się trzyma starosta, czy jego już zlustrowali?Toż to kolesie po fachu i prywatnie.Zamiast bryczki- taczka!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zainteresowany #1187433 | 5.185.*.* 2 wrz 2013 09:40

  Ja się pytam, kiedy nastąpi rozdzielenie imprez kościelnych od świeckich! kiedy samorządy wezmą się do roboty- bo jak widac do świętowania mają zawsze czas i ochotę.Ludziom nie trzeba imprez ale miejsc pracy, godnego życia, mieszkań...a nie rozpasanych imprez, wozenia się bryczką..panowe emeryci wojskowi...czyli czas na emeruturkę, zwolnić stołki zdolnej mlodzieży..co ucieka za granice za chlebem!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rambo #1186663 | 88.156.*.* 1 wrz 2013 12:02

  picie alkoholu w miejscu publicznym!Reportera na świadka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages