Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Za odwołaniem wójta - 10 radnych, jeden - przeciw, czworo - wstrzymało się od głosu

2013-09-26 16:56:11 (ost. akt: 2013-09-26 17:01:09)
- Nie wiadomo co i państwa radnych czeka w związku z trwającą lustracją samorządowców w naszym województwie. Ale życzę wam jak najlepiej - powiedział po głosowaniu Ryszard Bogusz.

- Nie wiadomo co i państwa radnych czeka w związku z trwającą lustracją samorządowców w naszym województwie. Ale życzę wam jak najlepiej - powiedział po głosowaniu Ryszard Bogusz.

Autor zdjęcia: Zbigniew ŚwitkiewiczWójt wycofał wniosek o odwołanie skarbnika, przewodnicząca Rady otrzymała na piśmie sądowe uzasadnienie orzeczenia w sprawie "kłamstwa lustracyjnego" wójta, więc radni w głosowaniu stwierdzili wygaszenie jego mandatu. Wójt zamierza się odwołać od tej decyzji. Taki był, w wielkim skrócie, przebieg dzisiejszych obrad Rady Gminy w Baniach Mazurskich.Na wstępie wójt Ryszard Bogusz poprosił o wycofanie z porządku obrad swojego wcześniejszego wniosku o odwołanie skarbnika gminy, Władysława Biłasa. Dodał, iż w ostatnim czasie kilkakrotnie, "konstruktywnie i poważnie", rozmawiał ze skarbnikiem i w efekcie stwierdził, że widzi dalszą możliwość współpracy z nim.Przewodnicząca Rady Krystyna Kokolus oznajmiła następnie, że gmina otrzymała (najpierw faksem, a dzisiaj, w czwartek, w formie oficjalnego pisma) sądowe uzasadnienie do orzeczenia stwierdzającego, że Ryszard Bogusz złożył, 31 grudnia 2007 roku, niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.- Kto z Pań i Panów radnych jest za stwierdzeniem wygaszenia mandatu wójta? - zapytała. Dziesięciu radnych podniosło ręce, głosując "na tak", Franciszek Ozimek głosował przeciw, pozostałych czworo radnych (Romana Kozłowska, Beata Budzińska, Joanna Budka, Łukasz Kuliś) wstrzymało się od głosu.- Niewątpliwe jest tylko to, że swego czasu byłem żołnierzem Wojsk Ochrony Pogranicza - powiedział po tym głosowaniu Ryszard Bogusz. - Nigdy nie robiłem niczego takiego, co mogłoby uzasadnić takie orzeczenie sądu w mojej sprawie. Zamierzam więc skorzystać z przysługujących mi prawem środków odwoławczych.- Moim zdaniem, Instytut Pamięci Narodowej więcej osób skrzywdził, niż zrehabilitował - dodał następnie. - Lustracja samorządowców w naszym województwie trwa, i będzie "schodzić" coraz niżej: do skarbników, radnych, kandydatów na radnych. Nie wiadomo, co, w związku z tym, czeka i państwa (zwrócił się do radnych). - Ale życzę wam jak najlepiej.Wójt powiedział nam następnie, że jego adwokaci już wystąpili do sądu w Białymstoku o pisemne uzasadnienie orzeczenia w sprawie lustracyjnej, i zamierzają złożyć, w jego imieniu, wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego o kasację tego orzeczenia.

- Obecnie mam też 7 dni na odwołanie się, do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, od dzisiejszej decyzji radnych w sprawie wygaszenia mojego mandatu. Również i z tej możliwości zamierzam skorzystać - powiedział Ryszard Bogusz.Dopóki procedury odwoławcze wójta nie zostaną zakończone, de facto pełni on nadal swoje obowiązki.

Jak się dowiedzieliśmy, procedury odwoławcze mogą potrwać nawet kilka miesięcy.Do sprawy wrócimy.Zbigniew Świtkiewicz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Interesant #1281729 | 89.229.*.* 30 gru 2013 10:11

  Jestem ciekawy co dzisiaj postanowią panowie radni czy nadal pozwoląwójtowi prowadzić sesję i zatwierdzą budżet jeżeli tak się stanie to panowie jak tu ktoś napisał jesteście do d--y delikatnie mówiąc chodzi wam tylko o pieniądze które co miesiąc dostajecie a pan wójt wodzi was ciemniaków za nos brawo panowie radni po co my was wybraliśmy jedna wielka porażka

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkanka #1281246 | 89.229.*.* 29 gru 2013 13:15

  To wszystko prawda co pisze mieszkanka Bań,panowie radni to tylko potrafią rękę podnieść do góry i przyjść co miesiąc po dietę ale z panem wójtem nie potrafią sobie poradzić,proponuję całą radę odwołać jest kilku radnych którzy są aktywni reszta to tylko siedzi i czeka na dietę a może jestem w błędzie czy może któryś z panów radnych zrzekł sie diety,mozre mi ktoś napisze ile wniosków i interpelacji złożył jakiś radnych,napewno siedzą i tymi grubymi d----i p-----ą w stołki i przklaskują temu co powie pan wojt dno i wodorosty,

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkanka kiedyś Bań Mazurkich #1281224 | 89.229.*.* 29 gru 2013 12:43

  Odwiedziłam w święta swoją rodzinę mieszkającą w Baniach Mazurskichi przeżyłam szok,myślałam że takie sytuacje już nie maja miejsca dowiedziałam się iż wójt gminy Banie Mazurskie złamał prawo,ma wyrok skazujący radni większością głosów odwołali wójta a on nadal przychodzi do pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. podróżnik #1216443 | 83.23.*.* 11 paź 2013 18:23

  Ale zdrajca, pewno kiedys pokazał ruskim na mapie gdzie leżą Banie Mazurskie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Rysiek #1205877 | 80.50.*.* 27 wrz 2013 10:46

  Trzeba się będzie pożegnać z futerkiem, apanażami i brykami na koszt podatnika. Bo to podatnik jest sędzią i ofiarą w tej sprawie. Został zdradzony... dla establishmentu sąd przyzna dozgonny wstyd i obciach do trzeciego pokolenia. Czy pola golfowe zostaną zaorane?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages