środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Autorka "Gry wstępnej" i "Kolejności uczuć" w bibliotece

2014-04-03 13:32:18 (ost. akt: 2014-04-03 14:48:35)

Autor zdjęcia: Archiwum GBP w Gołdapi

31 marca Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła Monikę Sawicką, literatkę znaną z takich tytułów jak: "Kruchość porcelany", "Demi sec", "Mimo wszystko", "Serwantka", "Siedem kolorów tęczy", "Kolejność uczuć", "Gra wstępna", "Szeptem".

Treścią książek pisarki jest miłość o różnych obliczach, a mottem życiowym — cytat z Pisma św. (List św. Pawła do Koryntian): "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący..."

Inspirację do książek autorka czerpie z autopsji, tematu do fabuły powieści dostarczają bezpośrednie rozmowy z ludźmi, ich przeżycia i doświadczenia życiowe, często zabarwione domieszką goryczy. Pani Monika wprawdzie nie kończyła psychologii (z wykształcenia jest dziennikarzem prasowym), jednak całe życie zgłębia wiedzę o drugim człowieku i stara się nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Razem z Anną Brędowską założyła Fundację VADE MECUM im. Sandry Brędowskiej, tragicznie zmarłej córki przyjaciółki. W ten sposób starają się promować zdolnych młodych ludzi, którzy również chwytają za pióro.

Pisarka wspomniała o znajomości ze znanym pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim, twórcą wielu znanych utworów adresowanych do kobiet.

Spotkanie z licznym udziałem młodzieży skończyło się niespodziewanie, a my poczuliśmy pewien niedosyt...
(Teresa Aftyka, GBP w Baniach Mazurskich)

Najnowszy numer KG już w sprzedaży!


Rozmawiaj z nami na Facebooku!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages