Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wykorzystanie odwróconej osmozy do uzdatniania wody

2010-10-04 12:00:00

Woda w naszym organizmie jest wszechobecna i niezbędna do jego funkcjonowania. Dlatego tak ważne jest, by była ona odpowiedniej jakości.

Woda jako składnik krwi dociera do wszystkich komórek, dostarczając im niezbędnych związków organicznych i nieorganicznych, uczestniczy w oczyszczaniu organizmu z produktów przemiany materii, rozprowadza ciepło. Pełni rolę rozpuszczalnika oraz wchodzi w skład płynów ustrojowych. Bierze udział w większości reakcji chemicznych przemiany materii. U noworodka stanowi ponad 80 proc., a u dorosłych zwykle 50-70 proc. wagi ciała.
— Bez wody nie ma życia — podsumowuje Małgorzata Kazimierczak, właścicielka olsztyńskiej firmy MK (dawniej Wigo) zajmującej się uzdatnianiem wody. — Ta oczywista prawda nie zaprząta naszej uwagi, dopóki odpowiedniej wody mamy pod dostatkiem. Kiedy zaczyna brakować czystej chemicznie i mikrobiologicznie wody, odczuwamy jak najbardziej realne zagrożenie dla naszego zdrowia i szukamy środków zaradczych. Mając do czynienia z coraz bardziej zanieczyszczoną chemicznie wodą, słusznie sięgamy po filtry do jej oczyszczenia.
Spływające z pól do rzek zanieczyszczenia mają właściwości chorobotwórcze, w tym kancerogenne, których nie zawsze uda się pozbyć. Jeśli korzystamy z własnej studni, w naszej wodzie jest zazwyczaj nadmierna ilość żelaza, manganu, a także wiele innych zanieczyszczeń. Innymi słowy, zarówno woda z wodociągu, jak i ta z własnego ujęcia, przeważnie zawiera pierwiastki, które niekorzystnie działają na nasz organizm.
— Jedną z nowoczesnych i skutecznych metod filtrowania wody jest tzw. odwrócona osmoza — wyjaśnia Małgorzata Kazimierczak. — Proces ten opiera się na niezwykłej zdolności przesiąkania wody przez błony półprzepuszczalne. Stale udoskonalana membrana stała się z czasem złożonym systemem filtrującym, który zatrzymuje wszelkie drobnoustroje, bakterie chorobotwórcze, wielocząsteczkowe związki chemiczne, metale ciężkie. W systemie membranę poprzedzają potrójne filtry wstępne, mechaniczne i węglowe, przedłużające jej żywotność. Mikroskopijne pory membrany pozwalają zredukować zanieczyszczenia o 99 proc., co jest nieosiągalne przy zastosowaniu innych metod.
Filtr osmotyczny dodatkowo został zaopatrzony w mineralizator, dzięki czemu użytkownik ma możliwość korzystania we własnym domu z wody krystalicznie czystej i lekko zmineralizowanej. Całe urządzenie jest estetyczne i łatwe do instalacji. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie go w szafce pod zlewem.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages