Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Aby sen był zdrowy i relaksujący, potrzebujemy dobrego materaca

2010-04-02 12:51:48

Zdrowy, głęboki sen to gwarancja energii i dobrego humoru. Właściwe wyposażenie sypialni bez wątpienia pomoże nam z entuzjazmem witać wiosenne poranki.

To, czy organizm w pełni wykorzysta czas nocnej regeneracji, zależy w dużej mierze od dobrze dopasowanego materaca. Idealnie, jeśli jest on nie tylko odpowiednio wyprofilowany, ale również antyalergiczny i dostosowany do zmieniającej się pogody.

Bardzo funkcjonalna konstrukcja
Dobrym przykład takiej multifunkcjonalności jest materac Andromeda. Jego wkład stanowią sprężyny kieszeniowe (multipocket) ułożone tak, aby tworzyć siedem stref twardości. To wyjątkowo ergonomiczne rozwiązanie, gdyż ludzkie ciało w trakcie spoczynku wymaga w różnych miejscach innej siły podparcia. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszeniach, połączonych ze sobą. Taka konstrukcja zapewnia wyjątkową elastyczność i dopasowanie materaca do kształtu ciała.
Na nowym materacu mogą wyspać się dwie osoby, co dodatkowo podwyższa jego walory użytkowe. Sprężyny nie stykają się ze sobą bezpośrednio, więc materac nie zapada się na skutek większej wagi jednej z nich. Podobnie też wiercenie się jednego śpiącego nie będzie odczuwalne dla drugiej osoby. System sprężyn został obustronnie obłożony płytami z lateksu, który jest surowcem odpornym na odkształcanie i umożliwiającym swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu materac oddycha.

Kiedy diabeł tkwi w... pokrowcu
Omawiany model wyposażony jest w uniwersalny pokrowiec lato-zima, pikowany z jednej strony bawełną, a z drugiej — owczą wełną. Bawełna przejmuje wilgoć wytwarzaną przez nasze ciało w czasie snu. W ten sposób ochładza organizm, zapewniając mu odpowiednią wentylację w upalne, letnie noce. Zimą obracamy pokrowiec na drugą stronę, aby owcza wełna komfortowo rozgrzewała nas w czasie mrozów. Ten materiał zatrzymuje ciepło, jednocześnie absorbując pot wydzielany przez nas podczas snu.
— Dodatkowo wełna posiada też właściwości antyreumatyczne — podkreśla Tomasz Goc z firmy produkującej materace. — Jeżeli jednak nie przekonują nas zalety dwusezonowego pokrowca, możemy do materaca dobrać inny, tak samo praktyczny. Może to być np. pokrowiec typu jersey lub — za dodatkową opłatą — ecosphere tencel. Ten ostatni to unikalny, prozdrowotny pokrowiec regulujący temperaturę ciała oraz świetnie oddający wilgoć do otoczenia.

Sen wyjdzie nam na zdrowie
Materac Andromeda zakwalifikowany został jako materac rehabilitacyjny. Oznacza to, że może być stosowany w leczeniu osób ze zwyrodnieniami stawów kręgosłupa i kończyn, w schorzeniach reumatycznych, przy złamaniach i profilaktyce wad postawy. Płyty lateksowe nie wchłaniają kurzu ani alergenów, dzięki czemu materac może być bezpiecznie używany przez alergików. Lateks ma silne właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, co zapewnia higienę w sypialni, a nam uczucie komfortu.

Rafał Śliwiak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages