Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ogród latem rozświetlony

2010-07-22 15:28:42

W lecie najprzyjemniejsze chwile spędzamy na wolnym powietrzu - w ogrodzie lub na tarasie. Atmosferę tych przydomowych oaz zieleni buduje odpowiednio dobrane oświetlenie.

Ogród i taras to miejsca, gdzie spędzamy dużo czasu - czytamy, jemy wspólne posiłki, odpoczywamy. Kiedy nadchodzi letni wieczór, chcielibyśmy nadal korzystać z uroków otwartej przestrzeni. Pomogą nam w tym odpowiednie oprawy oświetleniowe z energooszczędnymi i bezpiecznymi źródłami światła.

Dla nowatorów i tradycjonalistów
W poszczególnych liniach stylistycznych opraw ogrodowych Massive znajdziemy: lampę wiszącą, kinkiet, mały słupek oraz latarnię. Dla zwolenników minimalistycznych form zostały zaprojektowane oprawy z serii Manhattan, Birmingham oraz Edmonton. Bardziej finezyjne, ale też bardziej zwracające uwagę, są oprawy: Sydney, Beaumont czy Bratislava. Fani nowoczesnego wzornictwa będą usatysfakcjonowani oprawami Graz i Oslo.
Osoby, które poszukują tradycyjnych form, odwołujących się stylistycznie do latarni z początku wieku, również znajdą w ofercie coś dla siebie. Będą mogli wybrać pomiędzy oprawami z serii Coventry, Murcia i Sofia lub wyrafinowanymi lampami Narbonne. Dostępne są także oprawy oparte o technologię LED, m.in. ciekawe w formie modele do montowania w podjazdach - z serii Dortmund, Rimini oraz Montevideo.
Wiele z opraw wyposażonych jest w czujnik zmierzchowy, opcjonalnie w czujnik ruchu. Wszystkie mają dostosowany wskaźnik ochrony IP do zastosowań zewnętrznych i kontaktu z wodą. Są wykonane z materiałów zapewniających im zachowanie eleganckiego wyglądu przez wiele lat, niezależnie od trudnych warunków pogodowych, na które są narażone.

Diody LED zużywają mniej energii
Nowoczesny wygląd i najnowsze, energooszczędne technologie oświetleniowe LED łączą w sobie oprawy Ledino. Są one dostępne zarówno w kształtach prostokątnych, jak i w bardziej opływowych. Ich stonowana kolorystyka przechodzi od matowej bieli do ciemnoszarego aluminium.
Osoby, którym marzy się odrobina szaleństwa w oświetleniu ogrodu, powinny zainteresować się latarnią ścienną ze stali nierdzewnej, która ma kształt fali. Jej wnętrze to połączenie soczewek oraz diod PowerLED, które tworzą cienkie snopy światła, skierowane w górę i w dół. Z kolei dla tych, którzy szukają mniejszych, bardziej dyskretnych form, zostały zaprojektowane białe i szare oczka Ledino Outdoor, które dopasują się do każdego otoczenia.
Technologia PowerLED charakteryzuje się wysoką energooszczędnością, dzięki czemu oprawy, w których jest wykorzystywana, są ekonomiczne w eksploatacji, zużywając 80 proc. mniej energii elektrycznej niż standardowe żarówki tej samej mocy. Argumentem przemawiającym za zainwestowaniem w technologię diodową jest także jej trwałość sięgająca 20 lat.
Dzięki zastosowaniu takich materiałów, jak stal nierdzewna, oprawy Ledino Outdoor są wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Do ich wyprodukowania zostały użyte materiały wysokiej klasy, które zapewniają zarówno wygląd zgodny z najnowszymi światowymi trendami, jak i komfort użytkowania.
Rafał Śliwiak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages