Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Banie Mazurskie: czy gmina pomoże mieszkańcom bloków?

2014-05-15 12:36:02 (ost. akt: 2014-05-15 12:44:11)
Grunty przy blokach na ul. Topolowej, zajęte przez komornika, zostaną wystawione na licytację 22 maja. Mieszkańcy obawiają się, że będą musieli słono płacić za korzystanie z dróg, jeśli licytację wygra prywatny nabywca

Grunty przy blokach na ul. Topolowej, zajęte przez komornika, zostaną wystawione na licytację 22 maja. Mieszkańcy obawiają się, że będą musieli słono płacić za korzystanie z dróg, jeśli licytację wygra prywatny nabywca

Autor zdjęcia: Archiwum Kuriera Gołdapskiego

Problemy Spółdzielni Mieszkaniowej w Baniach Mazurskich, a co za tym idzie — mieszkańców bloków przy ul. Topolowej — ciągną się już od dłuższego czasu. Mieszkańcy boją się, że prywatny nabywca, który wygra licytację gruntów przy blokach, każe im słono płacić za użytkowanie dróg.

— Problem dotyczy około sześciuset osób, czyli jednej trzeciej mieszkańców Bań Mazurskich — mówi nasza Czytelniczka, która mieszka w jednym z bloków przy ul. Topolowej w Baniach Mazurskich. — Do tej pory gmina nie interesowała się zbytnio gruntami przy blokach, które przez nieudolność Spółdzielni Mieszkaniowej, zajął komornik. Boję się, że nowy (prywatny) nabywca ziemi wytyczy nam drogi koniecznie (np. do garaży), za użytkowanie których będziemy słono płacić.

— Chcielibyśmy, żeby licytowane ziemie wykupiła gmina — dodaje nasze rozmówczyni. — Po ich przejęciu gmina mogłaby je opodatkować, ale na pewno byłyby to mniejsze kwoty niż te, które narzuciłby prywatny właściciel.

We wtorek (13 maja) na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Gminy w Baniach Mazurskich radni jednogłośnie przyjęli propozycję zakupienia przez gminę gruntów przy blokach. Ostateczna decyzja (poprzez przyjęcie uchwały) zapadnie jednak na sesji Rady Gminy, która odbędzie się 21 maja.
(ef)
Więcej o tej sprawie czytajcie w najnowszym wydaniu "Kuriera Gołdapskiego". Zapraszamy do lektury!


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages