Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wójt gminy Banie Mazurskie Ryszard B. walczy o stanowisko

2014-05-15 18:04:47 (ost. akt: 2014-05-15 18:06:59)
Jak długo Ryszard B., uznany za tzw. kłamcę lustracyjnego, będzie sprawował urząd wójta gminy Banie Mazurskie? Sprawa ma się wyjaśnić na początku czerwca

Jak długo Ryszard B., uznany za tzw. kłamcę lustracyjnego, będzie sprawował urząd wójta gminy Banie Mazurskie? Sprawa ma się wyjaśnić na początku czerwca

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Droga odwoławcza, z której korzysta wójt gminy Banie Mazurskie Ryszard B. (uznany za tzw. kłamcę lustracyjnego) powoli się kończy i, wydaje się, że za kolejnym zakrętem jest już tylko ślepa uliczka. Na początku czerwca sprawę ma bowiem zakończyć Naczelny Sąd Administracyjny.

Wójt gminy Banie Mazurskie Ryszard B. od września 2013 roku, kiedy to został prawomocnie uznany za tzw. kłamcę lustracyjnego, walczy o swoje stanowisko.

Przypomnijmy: na początku września ubiegłego roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał orzeczenie sądu pierwszej instancji, że Ryszard B., wójt gminy Banie Mazurskie, w 2007 roku złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Według białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej Ryszard B. współpracował ze służbami bezpieczeństwa państwa, bo pracował dla potrzeb zwiadu Wojsk Ochrony Pogranicza (do czego wójt nie przyznał się w oświadczeniu). Sąd, uznając wójta za tzw. kłamcę lustracyjnego, orzekł wobec niego czteroletni zakaz pełnienia funkcji publicznych i utratę na ten czas prawa wybieralności m.in. do samorządu, Sejmu i Senatu.

Po dziś dzień Ryszard B. sprawuje urząd wójta gminy Banie Mazurskie. W jego sprawie toczą się postępowania w Sądzie Rejonowym w Olecku oraz w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

— Wciąż jestem wójtem i dalej korzystam z drogi odwoławczej — wyjaśnia Ryszard B. na wieść o tym, jakoby gminą zarządzał komisarz, i dodaje: — Sprawa jest w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Prawomocne rozstrzygnięcie sądu zakończy proces, a to powinno nastąpić w pierwszej połowie czerwca.

(ef)

Tylko ciekawe informacje, jak zawsze w czwartek. Zapraszamy do lektury "Kuriera Gołdapskiego"!


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1411086 | 89.228.*.* 5 cze 2014 18:49

  forum:Antoni Polkowski-Wójtem Roku 2012 ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Franek #1406566 | 83.24.*.* 30 maj 2014 09:30

  Prosze Państwa.To nie jest tylko wina wójta. To jest wina systemu prawnego w Polsce. Prawo jest tak skonstruowane,że kto ma władze ten ma racje. Ostatnio przeczytałem,że rząd będzie uczył urzędników języka polskiego. Na pytanie dziennikarza kiedy rozpocznie się szkolenie,pan premier odpowiedział ,że nic o tym nie wie ale się tym zainteresuje. Jeśli nie zmieni się ekipa rządząca bałagan będzie się powiększał. Brak w naszym kraju i mieście gospodarza.To widać wszędzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ryszard B. walczy o stanowisko #1405898 | 178.182.*.* 29 maj 2014 11:42

  niech walczy, jego sprawa..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wróg narodu #1401987 | 79.191.*.* 24 maj 2014 08:31

  SZANOWNA PANI REDAKTOR EMILIO F. WSTYD !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. wsw #1400366 | 83.25.*.* 22 maj 2014 09:38

  pRACOWAŁ DLA POTRZEB ZWIADU wOJSK OCHRONY POGRANICZA - POLSKICH GRANIC. Tylko w tak po...nym kraju jak u nas karzą za to ludzi, a potem się dziwią, że nikt nie chce wspólpracować z policją.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages