Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

XXXVIII Bieg Zwycięstwa — kętrzynianin znowu w koronie

2014-05-15 16:16:09 (ost. akt: 2014-05-15 16:30:57)

Autor zdjęcia: Mariusz Dubin

W niedzielę, 11 maja, w centrum Gołdapi odbył się XXXVIII Bieg Zwycięstwa organizowany w ramach akcji „Polska Biega”. W programie zawodów były sztafety 5x600 m oraz biegi indywidualne na dystansach 200, 600, 1000, 2000 i 5000 metrów.

Tradycyjnie imprezę rozpoczęło 18 sztafet utworzonych z pięciu zawodników. Seniorską sztafetę wygrali biegacze z gołdapskiej jednostki wojskowej. Po tych emocjach odbyło się siedemnaście biegów, w których wystartowało 336 zawodniczek i zawodników, również dobrzy znajomi z Litwy i Rosji.

Bieg główny o długości 5000 metrów po raz czwarty w karierze (wcześniej w 2005, 2009, 2013 roku) padł łupem 38-letniego Tomasza Kowalskiego (16,42) reprezentującego Straż Graniczną Braniewo. Drugi ze stratą 10 sekund był Dariusz Jurewicz z Łowców Przygód Gołdap. Wśród kobiet triumfowała 25-letnia Agnieszka Łecka (Jacekbiega Running Team). Tuż za nią dobiegła tutejsza Maria Wojda (Łowcy Przygód Gołdap). Nagradzane (pucharami, medalami, dyplomami nagrodami rzeczowymi, słodyczami) były pierwsze szóstki w każdym biegu. Dodatkowo w biegu głównym były nagrody pieniężne.

Organizatorzy Biegu:
Ośrodek Sportu i Rekreacji • 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy • Starostwo Powiatowe w Gołdapi • wolontariusze


ŁT



WYNIKI XXXVIII BIEGÓW ULICZNYCH:

Sztafety

Seniorzy, 5 x 600 m.
1. JW. 4808 Gołdap
2. JW. Elbląg
3. PSP Gołdap

Juniorzy:
1. Szkoła Sportowa Samorządu Wieleńskiego
2. ZSZ Gołdap

Juniorki:
1. ZSZ Gołdap

Młodzicy:
1. Gimnazjum Nr 1 Gołdap
2. UKS Banie Mazurskie

Młodziczki:
1. Szkoła Sportowa Samorządu Wieleńskiego
2. Gimnazjum Nr 1 Gołdap
3. UKS Banie Mazurskie

Chłopcy SP:
1. SP 1 Gołdap
2. SP 3 Gołdap
3. SP Banie Mazurskie

Dziewczęta SP:
1. SP 1 Gołdap
2. SP 3 Gołdap
3. SP Banie Mazurskie

Indywidualnie:

Przedszkolaki,
rocz. 2007 i mł. dziewczęta, 200 m:
1. Hanna Sawicka (SP 3 Gołdap),
2. Oliwia Śledź (SP 3 Gołdap),
3. Magdalena Kliniewska (Grabowo),

Przedszkolaki,
rocz. 2007 i mł. chłopcy, 200 m:
1. Mikołaj Dadura (SP 3 Gołdap),
2. Krystian Romanowski (Przedszkole Boćwinka),
3. Mikołaj Kondraciuk;

DZIEWCZĘTA –
BIEGI INTERGRACYJNE (1000 m):
1. Aleksandra Ludtke (ZPEW)
2. Aleksandra Kisiecka (ZPEW)
3. Kamila Ludtke (ZPEW)

CHŁOPCY –
BIEGI INTEGRACYJNE (1000 m):
1. Paweł Muszyński (ZPEW)
2. Łukasz Grzeszczuk (ZPEW)
3. Łukasz Wodnicki (ZPEW)

Dziewczęta,
rocz. 2006-2005, 600 m:
1. Kinga Szczęsna (SP Pogorzel)
2. Wiktoria Trzaska (SP 3 Gołdap)
3. Wiktoria Szlempo (SP 3 Gołdap)

Chłopcy,
rocz. 2006-2005, 600 m:
1. Iwo Januszkiewicz (SP 3 Gołdap, LA OSiR)
\2. Kacper Dzikowski (UKS Boćwinka)
3. Emil Obara (SP 3 Gołdap, LA OSiR)

Dziewczęta,
rocz. 2004-2003, 600 m:
1. Oliwia Jankowska (SP 3 Gołdap)
3. Edyta Malijonis (SP 3 Gołdap)
3. Michalina Parat (SP 3 Gołdap, LA OSiR);

Chłopcy, rocz. 2004-2003, 600 m:
1. Kacper Taudul (SP 3 Gołdap, LA OSiR)
2. Adam Jaśkiewicz (SP 1 Gołdap)
3. Mateusz Karbowski (SP 1 Gołdap)

Dziewczęta, rocz. 2002-2001, 1000 m:
1. Weronika Dziatkowska (SP 1 Gołdap, LA OSiR)
2. Julia Leszczyńska (SP 3 Gołdap, LA OSiR)
3. Emilia Siawro (Litwa)

Chłopcy, rocz. 2002-2001, 1000 m:
1. Sebastian Styk (SP Pogorzel)
2. Kacper Walendykiewicz (SP 1 Gołdap)
3. Dariusz Zabieło (Litwa)

Dziewczęta, rocz. 2000-98, 1000 m:
1. Aneta Jacukiewicz (SSRW)
2. Karolina Sawko (Litwa)
3. Sandra Kalwajtys (Gim. Dubeninki)

Chłopcy, rocz. 2000-98, 1000 m:
1. Mateusz Wielgus (Gimnazjum Nr 1 Gołdap, LA OSiR)
2. Dariusz Czernigowski (Niemeczyn Litwa)
3. Jakub Żelasko (Gimnazjum Dubeninki)

Juniorki, rocz. 1996-94, 2000 m:
1. Aleksandra Mejcz (LO Gołdap, LA OSiR Gołdap)

Juniorzy, rocz. 1996-94, 2000 m:
1. Szarunas Jukwa (Litwa)
2. Adam Drabyk (Węgorzewo)
3. Arnold Lepiochin (Litwa)

Bieg VIP K, 2000 m:
1. Monika Bida (Starostwo Powiatowe)
2. Anna Rawinis (Starostwo Powiatowe)
3. Marta Wiśniewska (Starostwo Powiatowe)

Bieg VIP M, 2000 m:
1. Eugeniusz Noga (Starostwo Powiatowe)
2. Marek Taudul (SG Banie Mazurskie)
3. Czesał Król (Parafia Św. Leona)

Bieg główny (mężczyźni), 5000 m:
1. Tomasz Kowalski (Placówka SG Kętrzyn)
2. Dariusz Jurewicz (Łowcy Przygód Gołdap)
3. Wojciech Grądzki (AZS AWF Warszawa / BBL Giżycko)

Bieg główny (kobiety), 6000 m:
1. Agnieszka Łecka (Jacekbiega Running Team)
2. Maria Wojda (Łowcy Przygód Gołdap)
3. Iwona Janus (Łowcy Przygód Gołdap)



Jesteśmy na Facebooku — zapraszamy!



Już można kupić najnowszy numer Kuriera!





Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bolok #1406729 | 95.160.*.* 30 maj 2014 13:27

    Z ostatniej chwili!! Unieważniono wybory do europarlamentu!! Oglądajcie wideo!! http://bit.ly/SXp6Ay

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages