Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Bieg z ważnym przesłaniem

2014-08-15 12:21:13 (ost. akt: 2014-08-15 12:22:13)

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

— Nasza idea to coś więcej niż bieganie. Chcemy łączyć ludzi różnych kultur — mówili nasi goście z Portugalii 8 sierpnia, a Jacek Morzy, wiceburmistrz Gołdapi witając ich oznajmił: — Tu zaczyna się Europa. Witamy w jednym z jej najczystszych i najprzyjaźniejszych zakątków.

Śri Chinmoy Kumar Ghose (zmarł w 2007 r. w wieku 76 lat) — indyjski filozof, pisarz, malarz, multiinstrumentalista, działacz na rzecz pokoju, nauczyciel jogi i medytacji, mistrz duchowy, kandydat do pokojowej nagrody Nobla. Nic dziwnego, że w tym, co robił, nie chodziło tylko o rekordy na bieżniach.
— Mówił, że Pokój to nie zaledwie brak wojny. To miłość, harmonia, jedność — wyjaśniali biegacze, którzy w Gołdapi zawitali w piątek, 8 sierpnia i przypominali: — Świat jest jak nasze lustro. Jest taki jak my. Dlatego wszelkie zmiany zaczynajmy… od siebie. Od najbliższego nam otoczenia, od rodziny, domu, pracy. Jeśli się uda, świat stanie się lepszy.
Wśród biegaczy na trasie Mazur Garbatych, w tak "rozbieganym" miejscu jak Gołdap, nie mogło zabraknąć Łowców Przygód.

Jak wspólną, krótką, ale ważną dla nich trasę z "pokojowymi biegaczami" wspominają gołdapianie? O tym czytajcie w ostatnim numerze Kuriera Gołdapskiego. Zapraszamy do lektury!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages