Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Jan Steć opowiadał o swoich książkach

2015-05-30 23:59:34 (ost. akt: 2015-05-31 00:07:10)

Autor zdjęcia: Biblioteka w Baniach Mazurskich

27 maja biblioteka w Baniach Mazurskich gościła autora książki pt. „Zachodni wariant” – Jana Stecia.

Spotkanie z pisarzem było tym bardziej emocjonujące z racji samego pochodzenia autora. Radkiejmy to jego rodzinna miejscowość położona na obszarze gminy Banie Mazurskie, stąd sentymentalizm i szczególna więź z mieszkańcami.

Jak sam podkreślił, chciał się spotkać z czytelnikami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Rozmowa przebiegała w sposób niekonwencjonalny: autor przytoczył fragmenty z dwóch wydanych powieści: „Kryptonim Statuja” i „Zachodni wariant” (obecnie pracuje nad trzecią książką).

W obu pozycjach tłem wydarzeń jest miasto Gołdap i okolice oraz obwód kaliningradzki. Odwołuje się do osób znanych i znaczących w powiecie, przybliża miejsca, o których dzisiaj z różnych powodów już się nie mówi. W prozie Jana Stecia przewija się wątek sensacyjny, ale też pojawiają się rzadko spotykane w polskiej literaturze elementy political fiction, ciekawostką są również motywy japońskie. Wartkie dialogi i psychologiczne odwzorowanie postaci bohaterów to niewątpliwie mocne elementy prozy.

Prelegentem spotkania był Mirosław Słapik, który jest blisko związany z twórczością Jana Stecia. Na koniec były pytania dotyczące tematyki kolejnych powieści i zakup książek przez czytelników.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając Tutaj. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages