środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wycieczka z Lis do Olsztyna

2015-06-15 13:53:08 (ost. akt: 2015-06-15 13:56:56)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

11 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach uczestniczyli w wyjeździe do Olsztyna. Dzieci miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale też wiele nauczyć.

Wczesnym rankiem uczestnicy wyjazdu próbowali sobie wyobrazić, jak może wyglądać miejsce, będące odpowiednikiem wielkiego placu zabaw i aktywności fizycznej dla dzieci. Pomysłów było mnóstwo, jednakże to, co zastaliśmy po wejściu do Warmiolandii, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Czekała na nas opiekunka - animatorka, która czuwała nad bezpieczeństwem dzieci, oraz pomagała w wyborze niezliczonych atrakcji. Była ogromna nadmuchiwana zjeżdżalnia; pełen kryjówek i tuneli labirynt, a w nim mnóstwo przeszkód: ogromne piłki, łańcuchy z piłeczek, mosty, zjeżdżalnia linowa, różne podwyższenia służące często jako schody; zaskoczyć mogły też trampoliny, armatki, małe boisko, podwójna zjeżdżalnia z basenem wypełnionym piłeczkami oraz wspaniała zjeżdżalnia spiralna. Wszystko to stanowi 1400 metrów kwadratowych kładek i ścieżek położonych na czterech poziomach, więc zanim uczniowie „zwiedzili” cały labirynt, zdążyli solidnie się zmęczyć. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor do jazdy samochodzikami elektrycznymi.

Gdy wszyscy spróbowali swoich sił w wyścigu bolidów, pewien szalony naukowiec z czerwoną czupryną zabrał nas do sali dydaktycznej, gdzie zaprezentował wszystkim wiele ciekawych doświadczeń i zjawisk przyrodniczych. Po posiłku nasi uczniowie znów zajmowali się tym, co je interesowało najbardziej. Jedni po raz kolejny „zdobywali” labirynt, inni jeździli różnymi pojazdami, a także sprawdzali swoje możliwości na automatach do gier dla dzieci.

Potem udaliśmy się do planetarium na projekcję pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Podziwialiśmy nie tylko wiele efektownych zjawisk zachodzących w Kosmosie, ale też wysłuchaliśmy indiańskich legend, a dzięki zabawnym żartom animowanego kojota, wykładem interesowali się zarówno starsi, jak i maluchy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages