Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Nietypowe spotkania w bibliotece w Baniach

2015-10-09 09:08:47 (ost. akt: 2015-10-09 09:14:39)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich przystąpiła do projektu ”Akcja e-motywacja” i dlatego 8 października odbyło się pierwsze z pięciu spotkań adresowanych do mieszkańców naszej małej społeczności lokalnej. Gośćmi byli Emilia Krakowska i Tomasz Kozłowski.

Celem nadrzędnym spotkania było podkreślenie ważności inicjowania i angażowania się społeczności w pomysły grupowe, wspólne stworzenie przestrzeni otwartej ( jaką może być np. biblioteka), by spotykać się, rozmawiać ze sobą, wymieniać doświadczeniami, a także wypracować coś ważnego dla siebie i innych.

Biblioteka jest instytucją, w której czujemy się bezpiecznie, gdzie możemy się spotykać podejmując grupowe inicjatywy. Wszakże dużo więcej możemy osiągnąć w grupie niż w pojedynkę!

Gośćmi dzisiejszego spotkania byli: aktorka filmowa i teatralna - Emilia Krakowska oraz psycholog i skoczek spadochronowy – Tomasz Kozłowski, który oprócz skoków ekstremalnych ceni sobie pracę z ludźmi i wspiera ich w samorozwoju.

Pan Tomasz będzie uczestniczył również w kolejnych spotkaniach. Pomimo, iż frekwencja nie dopisała z różnych powodów, to ci, którzy przyszli, z ogromnym zainteresowaniem słuchali przekazu aktorki, która opowiadała o rozwijaniu pasji już od najmłodszych lat, otwartości na drugiego człowieka i odwadze w podejmowaniu kolejnych życiowych wyzwań.

Obecne na spotkaniu osoby stwierdziły jednogłośnie, że czas spędzony w bibliotece na pewno nie okazał się czasem straconym i z niecierpliwością będą oczekiwać na kolejne spotkanie, które odbędzie się 22 października 2015r. o godz. 11. Gościem specjalnym będzie polska pisarka – Krystyna Kofta.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages