Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Teatr przy stoliku w Baniach Mazurskich

2015-10-16 09:52:39 (ost. akt: 2015-10-16 10:04:13)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

13 października o godz. 17 w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie z aktorami Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie. Nasi goście przedstawili sztukę pt. "Świeczka zgasła" Aleksandra Fredry.

Aleksander Fredro - niebywały znawca psychologii damsko-męskiej, sam zresztą doznawszy licznych "perypetyj miłosnych", jak mało kto w ówczesnej epoce totalnego zakłamania obyczajowego, odważnie odkrywał tajemnice uczuć w sytuacjach...różnych.

W tej jednoaktowej komedyjce zetknął ze sobą parę przypadkowych podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo...pozbawionych światła. Jak zatem można zorganizować sobie nieoczekiwany nocleg, aby nie narazić się na "jakoweś nieobyczajne sytuacyje?"

Tę przezabawną intrygę zręcznie skonstruowaną przez hrabiego Fredrę przedstawili nasi aktorzy: Wiesława Szymańska-Niemaszek i Marian Czarkowski. Wyjątkowym akcentem w sztuce były piosenki autorstwa Aleksandra Fredry, do których muzykę skomponował Marian Czarkowski i zaprezentował swój talent teatralno-wokalny przed publicznością.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages