Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

2015-11-12 10:47:37 (ost. akt: 2015-11-12 10:57:37)

6 listopada gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich była pisarka Renata Piątkowska. Dzieci z klas 4-tych Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich spotkały się z autorką w czytelni biblioteki, aby zapoznać się z historią powstania książki "Która to Malala?".

Renata Piątkowska w barwnym przekazie przybliżyła losy pakistańskiej dziewczynki, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji.

Uczniowie wysłuchali niezwykłej opowieści o rodzinie dotkniętej piętnem terroryzmu, zmagającej się w walce o prawo dziewcząt do nauki. Poznali też historię ojca, który będąc właścicielem szkoły, zaszczepił w córce zamiłowanie do wiedzy.

Był to również przekaz o odważnych rodzicach, którzy w społeczeństwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia się synów, nade wszystko ukochali córkę. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w słowa autorki, a kiedy opowieść się skończyła, do góry podniósł się las rąk. Każde dziecko chciało czegoś nowego się dowiedzieć o losach młodej, obecnie 18-letniej Malali Yousafzai.

Ciekawym komponentem spotkania była obecność lektorki, Malwiny Kożurno, która swoim pięknym głosem odczytywała  fragmenty pamiętnika Malali.

Na zakończenie spotkania autorka powiedziała, że być może napisze w przyszłości następną powieść, opisującą dalsze losy pakistańskiej dziewczyny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages