Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Święto Niepodległości w Baniach Mazurskich

2015-11-13 12:37:08 (ost. akt: 2015-11-13 12:58:03)

Autor zdjęcia: Agnieszka Aniołowska

11 listopada, w ten szczególny dzień, w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich mieszkańcy uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Obchodzono je w dwóch blokach tematycznych artystycznym i sportowym.

Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 14. Mieszkańcy wysłuchali montażu słowno-muzycznego ”Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w wykonaniu młodzieży, harcerzy oraz nauczycieli z ZPO w Baniach Mazurskich.

Uczniowie przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Wysłuchaliśmy piosenek i wierszy patriotycznych, które skłoniły nas do refleksji nad ceną wolności. Dzieje naszego narodu pokazują przecież, że wolność nie była nam dana za darmo - trzeba było o nią walczyć w bólu i cierpieniu przelewając krew. Dziś, w czasach szeroko rozumianej wolności, potrzebne są momenty refleksji nad tym, komu tę wolność zawdzięczamy i jak wielka powinna być dla nas jej wartość. Na zakończenie akademii wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

W drugim bloku od godz. 17 w GOKiP zaplanowano gminny turniej tenisa stołowego. Rozgrywki tenisowe początkowo kierowane były wyłącznie do naszych mieszkańców tak, aby wspólnie spędzić Święto Odzyskania Niepodległości. Jednak niespodziewanie ok. godz. 13 swoją obecność zadeklarowali również członkowie UKS „Jantar” z Gołdapi, którzy chcieli przyłączyć się do wspólnej zabawy. Po drobnych roszadach w kategoriach wiekowych, sędzia rozpoczął rozgrywki, które trwały do godz. 20.

Obchody Święta Niepodległości poprzez zabawę, zaowocowały nowo zawiązanymi przyjaźniami wśród młodzieży oraz deklaracjami dalszej współpracy między organizatorami GOKiP Banie Mazurskie i LKS Pogoń z UKS „Jantar” z Gołdapi.
Beata Budzińska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages