Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

I Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Baniach Mazurskich

2015-11-16 13:31:42 (ost. akt: 2015-11-16 13:35:39)

Autor zdjęcia: Archiwum GOKiP

14 listopada Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zorganizował I Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej.

Głównym celem tego wydarzenia było: wychowanie, nauka i zabawa przez śpiewanie, popularyzacja piosenki dziecięcej i przedszkolnej, promocja pracy przedszkoli w dziedzinie muzyki oraz integracja środowisk przedszkolnych.

Do przeglądu piosenki przystąpili uczestnicy z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich, oddziałów zerowych SP w Baniach Mazurskich oraz Przedszkola „Bajkolandia” w Lisach. Łącznie zgłoszono 40 przedszkolaków, w tym - 9 solistów i 10 zespołów.

Uroczystość podzielona była na dwie części. Pierwsza to koncert muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczającej do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gołdapi. Zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu Joanny Żelaźniak -Sonatina Mozart’a cz. I, Ewy Żelaźniak w utworze - Nelly Bly, Nikoli Paszko- Etiuda 2 Bertniniego, Zuzanny Kowal- „Mini Romance”, Gabrieli Typyło- Cantio polonica, Nikoli Kardel- Skarga Lalki.

Przepiękny koncert nagrodzono ogromnymi brawami. W krótkim przemówieniu podkreślono, jak bardzo ważnym jest prezentowanie przy okazji różnych imprez kulturalno- oświatowych, zdolnych dzieci z naszej gminy. To one swoim zaangażowaniem i występami na różnych koncertach muzycznych zawsze promują naszą gminę.

Druga część uroczystości to przegląd piosenki w którym młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób.

Po wręczeniu nagród dla zwycięzców, organizator obdarował wszystkie dzieci uczestniczące w I Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Baniach Mazurskich upominkami w postaci maskotki oraz słodyczy

LAUREACI

SOLIŚCI
I. Milena Kisyk, „Ogórek zielony ma garniturek”
II. Jakub Nowacki, „Urodziny marchewki”

ZESPOŁY
I miejsca nie przyznano
II. Zespół w składzie: Weronika Zarzecka, Jakub Plewa, Ola Plewa, Bartosz Aniołowski, Sebastian Paprocki w piosence pt.„Lody poziomkowe”
III. Zespół w składzie: Aleksandra Plewa, Jakub Plewa, Bartosz Aniołowski, Lena Ofierowicz, Weronika Zarzecka, Dawid Kozioł, Zuzanna Hawrusik, Klaudia Kalwajtys, Przemysław Anzulewicz w piosence pt. „Marsz przedszkolaków”
http://m.wm.pl/2015/11/orig/dsc04307-277593.jpg
http://m.wm.pl/2015/11/orig/dsc04281-277594.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages