Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Lisach

2015-11-16 15:03:32 (ost. akt: 2015-11-16 15:07:03)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

10 listopada uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Lisach przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opowiedzieli w nim o niełatwej drodze Polaków do wolności, o tragicznych 123 latach cierpień i represji, o dążeniach wyzwolenia spod rządów zaborców czy też organizowanych ruchach narodowo-wyzwoleńczych. Podczas recytacji wierszy czy śpiewania pieśni patriotycznych nasi uczniowie podkreślali, że Polska odzyskała niepodległość dlatego, że podjęła o nią walkę.

Na zakończenie części artystycznej zaprezentowaliśmy film edukacyjny na temat symboli narodowych. Przedstawiono w nim historię powstania godła, flagi państwowej i hymnu. Film skierowany został przede wszystkim do najmłodszych i miał na celu uświadomienie dzieciom, co oznacza nazywanie siebie małym Polakiem.

W naszej szkole kultywujemy tradycje i dbamy o pamięć, bo historia to korzenie, to przyszłość narodu, a „naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”/J.Piłsudski/.
Katarzyna Wysocka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages