Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Uczestnicy już pytali o następny Nocny Maraton Fitness

2016-02-02 15:52:58 (ost. akt: 2016-02-02 16:13:59)

Autor zdjęcia: Archiwum GOKiP

Mnóstwo wylanego potu, ogromne zmęczenie, a do tego… zadowolenie i uśmiechy na twarzach. Tak wyglądali uczestnicy I Nocnego Maratonu Fitness w naszym powiecie, który odbył się w sobotę 30 stycznia w auli GOKiP w Baniach Mazurskich.

W trakcie pięciogodzinnej imprezy sportowo- rekreacyjnej ćwiczyli wszyscy niezależnie od wieku, kobiety i mężczyźni, choć ci byli w zdecydowanej mniejszości. Pomimo tego, że przez pięć godzin w auli i na siłowni niemal bez przerwy ćwiczyło ponad 40 osób, nikt nie wymagał, żeby przez ten cały czas być w ruchu. Organizatorzy zachęcali do chwilowych przerw, w trakcie których uczestników częstowano kawą, herbatą oraz wodą mineralną z cytryną.

Maraton został przemyślany tak, aby każdy mógł uczestniczyć w zajęciach, które najbardziej go interesują. Nie zabrakło również porad dietetyczki, która chętnie uczestniczyła w naszym przedsięwzięciu. Przedstawiła wszystkim uczestnikom podstawowe problemy żywieniowe. W szczególności stosowania diet i odchudzania się w nierozsądny sposób, bez konsultacji lekarskiej. Uczestnicy dowiedzieli się również, że takie zachowania prowadzą często do występowania wielu niebezpiecznych schorzeń, nie przynoszących zamierzonych efektów, a jednocześnie wyrządzających w naszym organizmie ogromne szkody.

Poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania się, jak powinno wyglądać prowadzenie rozsądnej oraz pełnowartościowej diety. Oprócz prelekcji przeprowadzonej przez dietetyczkę Angelikę Kowalewską, było w czym przebierać. Jedni mieli ochotę poćwiczyć aerobik, inni zmęczyć się przy ćwiczeniach na siłowni czy też kick-boxingu, rozegrać mecz w bilarda lub też zatańczyć w rytmach latynoamerykańskich z krokami typowymi dla zajęć fitness. Na zakończenie dla wytrzymałych zaproponowano trening kardio.

Przy każdych przeprowadzanych ćwiczeniach pojawiał się instruktor, który pokazywał jak należy je wykonywać. Tak przygotowana dla uczestników aktywność sportowa, miała na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, zdrowego trybu życia, oraz dobrej zabawy i wspólnie spędzonego czasu. Poza dobrą zabawą, tego typu zajęcia pomagają uczestnikom w integracji, co jest bardzo ważnym elementem do dalszych działań naszego ośrodka.
Jeszcze sobotni maraton nie zakończył się, a uczestnicy już pytali o następny. Nocny Maraton Fitness przypadł do gustu mieszkańców. Duża w tym zasługa przesympatycznych instruktorów, którzy ogromnie zaangażowali się przeprowadzane zajęcia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages