Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ćwiczenia straży granicznej w powiecie gołdapskim

2016-05-20 17:17:52 (ost. akt: 2016-05-20 17:19:32)

Autor zdjęcia: Archiwum SG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w dwudniowych (17-18 maja) ćwiczeniach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

W pierwszym dniu ćwiczeń, terroryści zaatakowali Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z zamiarem skażenia ujęcia wody. Sprawna akcja funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG zakończyła się zatrzymaniem przestępców.

Następnego dnia, grupa przestępcza wdarła się do budynku Urzędu Gminy Banie Mazurskie i wzięła kilku zakładników, grożąc wysadzeniem budynku. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze WZD i terroryści zostali ujęci.

W przedsięwzięciu, oprócz funkcjonariuszy Straży Granicznej, udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych z powiatu oraz lokalne instytucje.

Zorganizowane ćwiczenia pozwoliły na wymianę doświadczeń służb współdziałających, a także pokazały poziom wyszkolenia w sytuacjach kryzysowych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aa #1996813 | 81.190.*.* 20 maj 2016 17:33

  Ja się tam nie znam.... ale czy ten z tarcza balistyczną to nie powinien być pierwszy, a nie chować się za kolegami bez tarcz???? Ale ja sie nie znam.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages