Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ćwiczenia powiatowe "Kryzys– 2016" w Gołdapi

2016-05-23 13:35:27 (ost. akt: 2016-05-23 14:56:30)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Dwudniowe działania w naszym powiecie miały na celu m.in. doskonalenie współdziałania między poszczególnymi osobami funkcyjnymi i komórkami organizacyjnymi poszczególnych szczebli oraz zdobycie praktycznych umiejętności w warunkach kryzysu.

W pierwszym dniu ćwiczeń miało miejsce posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (który umożliwia staroście podjęcie odpowiednich decyzji i działań w zakresie przeciwdziałania oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych lub innych nadzwyczajnych zdarzeń oraz efektywnego kierowania akcją kryzysową), został uruchomiony stały dyżur (w celu zapewnienia przekazywania decyzji i informacji w czasie podwyższania gotowości obronnej), przeprowadzono akcję kurierską (mającą na celu zorganizowanie doręczenia kart powołania żołnierzom rezerwy).

Z kolei na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi przeprowadzono działania antyterrorystyczne. Nieznana grupa osób próbowała opanować PWiK i doprowadzić do skażenia wody. Na miejsce niezwłocznie przybyła straż graniczna, policja, straż pożarna, specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno- ekologicznego „Ełk”. Służby obezwładniły przestępców i opanowały sytuację.

Drugiego dnia ćwiczeń zrealizowano epizody w Baniach Mazurskich oraz w Dubeninkach.

W Baniach Mazurskich grupa przestępcza wdarła się do Urzędu Gminy i wzięła kilku zakładników, grożąc wysadzeniem budynku. Terroryści zostali ujęci.

Natomiast w na terenie gminy Dubeninki sprawcy porwali autobus pasażerski razem z przebywającymi w nim osobami. W wyniku pościgu pojazd uderzył w drzewo.

Terroryści podjęli próbę ucieczki, która została udaremniona przez funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze SG weszli do autobusu i udzielili pomocy poszkodowanym. Epizod był szczegółowo omówiony na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages