Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Dni Rodziny w Lisach

2016-06-06 17:25:52 (ost. akt: 2016-06-06 17:29:31)

4 czerwca w Szkole Podstawowej w Lisach odbył się Dzień Otwarty połączony z obchodami Dni Rodziny.

Na to weekendowe popołudnie szkoła zamieniła się w wioskę Smerfów. Uczniowie przebrali się w charakterystyczne dla tych baśniowych postaci stroje, na scenie znalazło się osiedle grzybów z drzwiami i oknami, a sami bohaterowie bajki pojawili się w przygotowanych przez uczniów inscenizacjach.

Na początku przedszkolaki z „Bajkolandii” wraz z uczniami klasy I wyrecytowały wiersze o rodzicach oraz zaśpiewały piękne życzenia wszystkim mamom. Po wręczeniu kwiatów, zatańczyły „Smerfową zumbę”, czym sprawiły swoim bliskim wiele radości. Starsi uczniowie wykonali montaż słowno – muzyczny, w którym w żartobliwy sposób przedstawili perypetie miłosne Hogaty i Gargamela. Zwieńczeniem tej części uroczystości był występ chóru szkolnego.

Dzień Otwarty oraz rodzinny festyn udało się zorganizować we współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach. Jego członkowie przygotowali wiele atrakcji. Były rodzinne zawody sportowe: biegi, skoki w workach, rzut do celu, przeciąganie liny. Dzieci wzięły udział w konkursie „Namaluj mnie”. Ich zadaniem było stworzenie portretu najstarszego członka rodziny. Odbył się też pokaz przygotowany przez strażaków z OSP Lisy. W międzyczasie wszyscy goście mogli posilić się i odpocząć przy przygotowanych przez rodziców i członków stowarzyszenia stołach z jedzeniem i napojami.

Dzień Otwarty szkoły i obchody Dni Rodziny upłynęły w radosnej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy dumni zarówno z pracy naszych uczniów, jak i z zaangażowania lokalnej społeczności.

Katarzyna Wysocka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages