Pogoń Banie Mazurskie pokonała Kowalaka 2:1

2016-08-29 09:59:57(ost. akt: 2016-08-29 12:17:30)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

W 2. kolejce B klasy grupy I piłkarskich rozgrywek w naszym regionie Pogoń Banie Mazurskie pokonała na wyjeździe Kowalaka Kowale Oleckie 2:1
Od pierwszych minut piłkarze Kowalaka zaatakowali bramkę Pogoni, co przyniosło już w 2. minucie spotkania rzut karny. Jednak bardzo dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz Pogoni Paweł Chiliński wybronił zespół od utraty bramki.

W 20. minucie spotkania zawodnik Kowalaka w wyniku błędu obrony rywala uderzył z dystansu (około 20m) i było 1:0.

Utrata bramki wzbudziła zespół Pogoni do większej aktywności w ofensywie i tu w pięknej dwójkowej akcji pokazali się bracia Kondratowiczowie. Pokonując zawodników obrony, Piotr uderzył silnym strzałem, nie dając szans bramkarzowi z drużyny Kowalaka.

Niespełna chwilę później w sposób efektowny z około 25-28m Radosław Szewczuwianiec zdobył drugiego gola.

W drugiej połowie pomimo kilku prób z obu stron, wynik się nie zmienił. Pogoń po raz pierwszy wygrała mecz na terenie drużyny z Kowali Oleckich.

W niedzielę, 4 września, o godz. 14 Pogoń Banie Mazurskie podejmie drużynę KS Olimpia Gmina Miłki. Doping mile widziany!