środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Śniadanie Daje Moc

2016-11-14 09:15:35 (ost. akt: 2016-11-14 09:19:10)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Lisach przystąpili do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Głównym celem akcji jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, podejmowanie działań zmierzających do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

8 listopada, w dniu „śniadania dającego moc”, obchodzonego także w Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania” uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami przygotowali uroczyste śniadanie. Na pięknie ozdobionych stołach były zdrowe pyszności: kanapki na bazie razowego pieczywa, sałatki owocowe i jarzynowe, ozdoby z owoców i warzyw oraz woda, soki owocowe i warzywne. Dzieci przekonały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy.

Odbyła się także prezentacja multimedialna. Jej bohaterami byli nasi uczniowie, którzy wykonali piękne prace plastyczne oraz mali agenci-Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski uczyli kosmicznego "Wszystkojada" 12 zasad zdrowego odżywiania.

W tym dniu nie zabrakło też gier, zabaw, piosenek oraz eksperymentów promujących zdrowe odżywianie. Wielką radością było również dzielenie się swoimi zdrowymi pysznościami z uczniami starszych klas. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, z ekscytującą historią kosmicznych agentów; bogate merytorycznie zajęcia w ramach edukacji prozdrowotnej, które prowadziła Alina Chomyn-wychowawczyni klasy I przy komputerowym wsparciu Krzysztofa Kożaka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages