Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Spotkanie z historią w Baniach Mazurskich

2016-11-29 09:56:13 (ost. akt: 2016-11-29 09:58:33)

W dniach 23 – 24 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła uczniów klas I - VI Szkoły Podstawowej z Lis na spotkaniu z historią w bibliotece.

Klasy I – III zwiedziły placówkę, zapoznały się z zasadami jej funkcjonowania oraz z procesem wypożyczania książek.

Największym zainteresowaniem cieszył się oddział dla dzieci, gdzie z ogromnym zainteresowaniem przeglądały pozycje przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Na spotkaniu rozdaliśmy zobowiązania i zachęciliśmy dzieci do odwiedzania biblioteki.

W związku z tym, że cały rok 2016 poświęcony jest upamiętnieniu wydarzeń z 966 roku, młodszym uczniom przeczytaliśmy opowiadanie "Jak Mieszko chrzest przyjmował?” Jarosława Gryguć i zaprezentowaliśmy bajki animowane pt. „Polscy królowie i książęta Mieszka I” oraz „Polak Mały”.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wykonały piękne korony dla Mieszka I i Dobrawy. Dla klas IV – VI przygotowaliśmy prezentację multimedialną, która przybliżyła społeczny i religijny kontekst chrztu przyjętego przez Mieszka I.

Starsi uczniowie w drugiej części spotkania wykonali drzewo genealogiczne pt. "POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH 966 - 1202" i zapoznali się z krótką charakterystyką każdego z panujących.
wis

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages