środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

O związku kobiety i mężczyzny w bibliotece w Baniach Mazurskich

2016-12-16 14:09:32 (ost. akt: 2016-12-16 12:13:33)

W wtorek, 13 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w baniach Mazurskich wystawiono sztukę, w której wystąpili wspaniali aktorzy - Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. 

Kilka słów wstępu wygłosiła pani Elżbieta Lenkiewicz, która w sposób ciepły i  przyjemny wprowadziła widzów w tematykę spektaklu - o związku kobiety i mężczyzny od wiosny po jesień życia. 

Sztuka pt. "... Za dawno, za dobrze się znamy", to zabawna, nostalgiczna, momentami komiczna, nierzadko liryczna historia wspólnego, pełnego zakrętów i niespodzianek życia pisana wierszem, piosenką, monologiem i dialogiem pióra wybitnych poetów, satyryków i twórców kabaretu literackiego – m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego, Kazimierza Krukowskiego, Jonasza Kofty. Znakomite teksty, świetna muzyka i uniwersalne prawdy o odwiecznej walce płci uczyniły z tej opowieści wdzięczny materiał tak do śmiechu jak i refleksji.

Nietuzinkowy komizm sytuacyjny, błyskotliwe i cięte dialogi, w połączeniu z gwałtownymi, niespodziewanymi zwrotami akcji rozśmieszyły do łez i ukazały cały wdzięk i mistrzostwo tej formy teatralnej. W trakcie spektaklu widzowie byli atakowani żartami sytuacyjnymi, które bez względu na posiadane przez nich poczucie humoru wywoływały niepohamowany śmiech.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages