Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Bożonarodzeniowe widowisko, czyli jasełka w Lisach

2017-01-02 14:34:12 (ost. akt: 2017-01-02 14:40:28)

Boże Narodzenie - to czas ciepła i spokoju, radosnych spotkań i obdarowywania prezentami. Taki właśnie bożonarodzeniowy nastrój zapanował 22 grudnia w szkole w Lisach.

Uczniowie wystąpili przed gośćmi z jasełkami, przedstawiając historię świętej rodziny z Nazaretu. Betlejemska szopka stała się tłem dla współczesnych wydarzeń.

Głównym przesłaniem tegorocznego spektaklu była przemiana, jaka może dokonać się w życiu każdego z nas. Inscenizacja dotyczyła sytuacji w grupie dość niesfornych uczniów. Gdy zstąpił do nich anioł, a później pojawił się diabeł, musieli wybrać ścieżkę, którą warto podążać.

Reprezentant zarówno dobrej, jak i złej strony starał się użyć najtrafniejszych argumentów, by zdobyć błądzące dusze. Na szczęście anioł przekonał uczniów do swoich racji. Podczas występu nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek, dzięki którym wszyscy odczuli w pełni niezwykłość uroczystości.

Po części artystycznej dzieci odwiedził Święty Mikołaj z prezentami. Był też czas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. A życzenia – ciepłe i radosne – oby się spełniły i pomogły każdemu podążać tą anielską ścieżką w 2017 roku.
Katarzyna Wysocka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages