środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zdobyły wiedzę na temat wypieku pączków

2017-01-30 10:59:31 (ost. akt: 2017-01-30 11:04:35)

Autor zdjęcia: Archiwum GOKiP

W piątek 27 stycznia dzieci w ramach zajęć feryjnych w Baniach Mazurskich odwiedziły miejscową piekarnię „Tygrys”, w której dzięki Panu Karolowi miały możliwość uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z wypieku pączków. Głównym celem edukacyjnym warsztatów było rozwijanie samodzielności pracy dzieci oraz podtrzymywanie tradycji wypieku pączków.

Uczestnicy poznali metody i techniki wyrobu słodkości od momentu przygotowywania składników do chwili ich wypieku. Dowiedziały się również, jakie produkty potrzebne są do wypieku pączków i zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.

Po części „edukacyjnej”, przystąpili do praktyki. Przed przystąpieniem do "pączkowego" wyzwania, dzieci umyły ręce, by samodzielnie wyrobić ciasto nadając mu odpowiednio różne kształty. Mali „mistrzowie” sztuki kulinarnej pod okiem Pana Karola tworzyli doskonale zintegrowany zespół. Zdobywając nowe doświadczenia kulinarne uczestnicy bawili się znakomicie.

Po warsztatach nastąpiła degustacja gotowych pączków. Uśmiechnięte dzieci wracające do Gminnego Ośroda Kultury i Promocji, wzięły ze sobą swoje pierwsze słodkie wypieki. Dziękujemy Panu Karolowi za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w piekarni.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages