środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ferie zimowe w bibliotece w Baniach Mazurskich

2017-02-06 15:29:18 (ost. akt: 2017-02-06 15:41:29)

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich z tej okazji zorganizowała szereg różnorodnych zajęć popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim ukazujących bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia w domu przed telewizorem czy komputerem.

Codziennie do biblioteki  przybiegały dzieci z uśmiechem na twarzy, oczekując nowej propozycji pracy i zabawy w gronie rówieśników, a zabawom nie było końca.
Podczas zajęć plastycznych z origami powstały piękne motyle, tulipany, żabki, serduszka. Wielką frajdę sprawiło dzieciakom lepienie z plasteliny wymyślonych przez siebie postaci i robienie masek karnawałowych. 

Nie obyło się bez zajęć edukacyjnych takich jak: „Zagadki Sówki mądrej główki”,  „Kalambury”, „Hu! Hu! Ha! - Nasza Zima Zła?”, „Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży”. Każde ze spotkań dało dzieciom dużo radości, ale także rozwijało sprawność umysłową, intelektualną i komunikację w grupie.

Trudno nie wspomnieć o Jeżyku, z którym spotkali się przedszkolaki, podczas głośnego czytana opowiadań M. Christiny Butler pt. „Zimowy dzień” i „Zimowa noc”. W trakcie ferii  można też było skorzystać z internetu, pograć w gry planszowe, poukładać puzzle. Ale wszystko co dobre szybko się kończy i tak też skończyły się ferie, które w tym roku przebiegały pod hasłem: "Ciekawe zajęcia sposobem na nudę".

Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych nie brakowało. Zajęcia feryjne dostarczyły wiele niesamowitych wrażeń i przeżyć, mnóstwo ciekawych informacji, wiele radości i beztroskiej zabawy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do biblioteki na kolejne spotkania.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages