środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Spotkanie z Poezją Polską w Baniach Mazurskich

2017-03-28 17:55:30 (ost. akt: 2017-03-28 17:58:29)

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku.Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu.

Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Poezja jest dla każdego - łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu - bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii.  

W związku z tym świętem Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich 20 marca zorganizowała „Spotkanie z Poezją Polską”, które  cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wspólnie zanurzyliśmy  się w liryczne, strofy, słowa …. . Miłośnicy poezji czytając głośno wybrane przez siebie, ulubione wiersze, znanych i mniej znanych pisarzy, czy lokalnych twórców,  nie ukrywali emocji, wewnętrznych przeżyć. 
Dziękujemy za udział w spotkaniu i obiecujemy, że będziemy organizowali kolejne.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages