środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

"Odjazdowy Bibliotekarz” w Baniach Mazurskich

2017-06-30 09:45:08 (ost. akt: 2017-06-30 08:51:17)

Autor zdjęcia: Gminna Biblioteka w Baniach Mazurskich

W ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” 29 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich po raz pierwszy zorganizowała rajd dla czytelników. Zadaniem akcji jest promocja czytelnictwa, turystyki rowerowej i integracja środowiska bibliotekarskiego.

Rajd rowerowy rozpoczęliśmy od zbiórki przed biblioteką. Każdy z uczestników dostał przygotowaną przez bibliotekarzy "szprychówkę", która zawierała mapę z wyznaczoną trasą i logo akcji. Kolumna rowerzystów zaopatrzona w kamizelki odblaskowe i kaski ruszyła w stronę Rapy. Głównym punktem wycieczki była Piramida w Rapie, która jest jednym z najbardziej intrygujących i zarazem osobliwych zabytków Mazur. Po zapoznaniu się z historią tej wyjątkowej budowli ruszyliśmy w kierunku Węgorapy, gdzie znajduje się stanica łowiecka Wojskowego Koła Łowieckiego "ŻBIK" - Straszny Dwór.

Na miejscu rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Jedna grupa miała za zadanie schować w lesie przygotowane wcześniej fragmenty tekstów z lektur szkolnych, a druga grupa znaleźć i przynieść w umówione miejsce. Następnie po przeczytaniu danych fragmentów uczestnicy rajdu musieli odgadnąć autora i tytuł książki. Grupy wywiązały się z zadania bez najmniejszych problemów. Wycieczkę rowerową zakończyliśmy ok. godz. 16:00.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie aktywnie spędzony czas i zabawę.


 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages